מגמות חטיבה עליונה – בית חינוך

מגמות

בתיכון שלנו יש מגוון מגמות רחב מאוד, רק תבחרו!
פיזיקה

פיזיקה

פיזיקה היא המדע של חוקי הטבע. הפיזיקה מתארת את המציאות ועוזרת לנו למצוא עקרונות וחוקים שיסבירו אותה. דרכה אנחנו לומדים להבין את העולם הסובב אותנו.

כימיה

כימיה

אצלנו לומדים כימיה ונהנים! במעבדה, בקבוצות, באופן מתוקשב ובסיורים ובאמצעות טכנולוגיה ויוצרים עתיד על ידי פיתוח חומרים חדשים בכל תחומי החיים: חלל, רפואה, ספורט, תקשורת ועוד.

מדעי המחשב

הנדסת תוכנה

במגמה אנחנו מפתחים אפליקציות, חושבים יצירתי ולומדים להוריד את היצירה לקרקע. אחת מחברות ההיטב הירושלמיות מנחה אותנו, ושיתוף הפעולה הזה יוצר חיבור נהדר בין החומר הנלמד לפרקטיקות בתעשייה.

ספרות

ספרות

מגמה שהיא מסע לעולמות ולחיים אחרים ובעיקר לתוך עצמנו. המגמה שלנו קטנה ואינטימית כדי לאפשר פתיחות ושיתוף ברמה גבוהה. אנחנו לומדים יצירות מופת מהספרות הישראלית והעולמית ומחברים בין העולם הספרותי ובין המציאות שבה אנו חיים.

גיאוגרפיה

גאוגרפיה

במגמה אנחנו לומדים על כל מה שקורה סביבנו: שינויי האקלים, תהליך הגלובליזציה והשלכותיו על תהליכים כלכליים ותרבותיים. כל אלו הם הזדמנות בשבילנו, מעבר ללמידה עצמה, לטפח רגישות לשונה, להיות אכפתיים ומעורבים במתרחש בסביבתנו – הפיזית והיישובית.

ביולוגיה

ביולוגיה

במגמת ביולוגיה אנחנו נחשפים ליופי היצורים החיים וסביבתם. דרך לימוד הביולוגיה אנחנו מתפתחים להיות בוגרים עצמאיים, חושבים ובעלי עניין המודעים לתהליכים המתרחשים בסביבתם.

מדעי המחשב

מדעי המחשב

כשאנחנו לומדים מדעי המחשב אנחנו לכאורה עוסקים בהבנה ובתיכנון של מחשבים, אבל בעצם לומדים על תהליכים, ייצוג ידע, דרכים להעברת מידע ופתרון בעיות.

קולנוע

קולנוע

דרך העדשה הכל נראה אחרת. במגמה אנחנו לומדים את אומנות הצילום הבימוי ההפקה והעריכה. אנחנו יוצרים סרט שכולו שלנו החל מכתיבת התסריט וכלה בצילום ובעריכה.

ערבית

ערבית

השפה היא גשר להבנת שכנינו, תרבותם והשקפת עולמם. במגמה אנחנו לומדים דקדוק ותחביר, ערבית מודרנית וקלאסית, ובסוף מסוגלים לקרוא טקסטים מורכבים ולנהל שיחה פשוטה בערבית.