מסללולים חטיבת הביניים – בית חינוך

מסלולים

עשייה, יצירה, תשוקה
תלמידי חטיבת הביניים בוחרים מסלולים בתחום שמושך ומסקרן אותם. המסלולים מאפשרים לתלמידים לצמוח, ליצור, להתפתח, לעבוד קשה ולהנות מהאתגר ומהעשייה.

כדורעף

נבחרת הכדורעף מהווה מסגרת ספורט שנתית המאפשרת לחניכים אתגרים ספורטיביים וקבוצתיים משמעותיים אשר מטרתם לפתח בקרב המשתתפים והמשתתפות מסוגלות, כושר מנטלי ויכולת להתמודד עם אתגרים. במסגרת האימונים הסדירים עובדים החניכים על תרגילים אישיים וקבוצתיים, תוך תשומת לב לאווירה מאפשרת ומפתחת, אשר מקנה לכל אחד ואחת מקום בקבוצה, אך גם תובעת הדדיות ושיתוף פעולה. מטרתה של הפעילות להוות פלטפורמה להתפתחות ספורטיבית וחברתית ולאפשר לכל תלמיד ותלמידה סביבה למצוינות ספורטיבית.

כדורגל

נבחרת הכדורגל פועלת כקבוצת ספורט שנתית אשר מטרתה להטמיע ערכים חינוכיים וספורטיביים ולחזק את חוסנם האישי של המשתתפים. במסגרת הנבחרת זוכים המשתתפים לאימונים סדירים ומקצועיים, ביקורים תקופתיים במועדוני ספורט ומפגשים עם דמויות ספורטיביות מובילות. מטרתה של הפעילות להעלות את הביטחון העצמי והחוסן של המשתתפים וכן לסייע להם למצות את הפוטנציאל הספורטיבי והחברתי הגלום בהם. דרך האימונים הקבוצתיים זוכים המשתתפים לפיתוח של יכולות מגוונות, כגון: מנהיגות, תפקוד תחת לחץ, שיתוף פעולה, מצוינות, אמון, התמודדות עם רגעי משבר ועוד.

תאטרון

במסלול התיאטרון שלנו אנחנו לא רק לומדים על תיאטרון - אנחנו עושים אותו בעצמנו! אנחנו לומדים לשחק, מביימים, מעצבים תפאורה, מעלים הצגות - ו"על הדרך" מחזקים גם מיומנויות חשובות ביותר בעולמנו - עמידה מול קהל, ביטוי אישי, יצירתיות, עבודת צוות ועמידה באתגרים.

גלגל תמונות

אומנות פלסטית

מסלול האמנות שלנו הוא חוויה יצירתית משחקית ומקצועית. התלמידים מקבלים כלים שדרכם הם מתחברים לצד היוצר שלהם ולומדים לתת לו ביטוי בעולם. קבוצת האמנות לומדת יחד רישום ואיך לרשום את המציאות סביבינו, פיסול עם חומרים שונים בקנה מידה קטן וגדול וציור דרך סוגים שונים של חומרים ונקודות מבט. דרך המסלול אנחנו מכירים אמנים עכשויים וגם לומדים על תולדות האמנות, ומחברים בין החומרי למחשבתי - וכמובן יוצרים ואוצרים תערוכות אמנות!

שטח וסיירות

במסלול שטח וסיירות שלנו התלמידים והתלמידות חווים התמודדות עם אתגרי הטבע ומפתחים מיומנויות שטח. בתחילת השנה מתמקדת הקבוצה ביצירת אמון בסיסי, גיבוש, והיכרות עם כללי ההתנהגות הבסיסיים. בהמשך השנה חווים החניכים פעילויות שטח אתגריות כגון - מסעות, בישולי שדה, ניווטים, גיחות ליליות ועוד. בהמשך מקבלת על עצמה הקבוצה אחריות קבוצתית והחניכים מתנסים אט אט בפיתוח מנהיגות והתמודדות עם קשיים ומשברים. שיא התהליך הוא במסע ההישרדות המתרחש בסוף השנה. השתתפות באתגרים אלו בונה חוויית ההצלחה, חוסן ומסוגלות, יחד עם מיומנויות לשיתוף פעולה, קשב ועבודת צוות, והכי חשוב - הרבה הנאה!

כימיה

עתודה מדעית מובילה

אתם סקרנים? פעילים? רוצים ללמוד מדעים ברמה גבוהה ובקבוצות קטנות? לפתח חשיבה מתמטית? הצטרפו לעתודה המדעית שלנו! ללמוד פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מדעי המחשב ומתמטיקה עם המורים הטובים ביותר, להתנסות בניסויים במעבדות החדשות, לפתח אפליקציות ולתכנת בתוכנות מתקדמות החדישות ביותר, והכל בעבודת צוות.