מסלול רב גילאיים – בית חינוך

מסלולים

רב גילאים

מעבר למסלולים בחטיבת הביניים ולמגמות בחטיבה העליונה, תלמידים מוזמנים לבחור להשתתף במסלול נוסף, רב גילאי, שמאפשר להם התנסות בעוד תחום שמושך אותם.

מסלול מוזיקה
(ז' - י"ב)

קבוצת המוזיקה שלנו מורכבת מתלמידים מכל הגילאים, שהמשותף לכולם - וגם לתום, מנחה של הקבוצה - הוא האהבה למוזיקה. הקבוצה נפגשת פעם בשבוע לג'אם ארוך, בחדר מוזיקה מקצועי ומאובזר הנמצא בבית הספר. במהלך השנה התלמידים מנגנים יחד, לומדים תיאוריה, מפתחים את השמיעה המוזיקלית ואת יכולות האלתור. נחשפים למגוון של יצירות וסגנונות מוזיקליים ומתנסים בהלחנה ויצירה מקורית. הנגינה המשותפת מאפשרת לכל אחד ואחת לבוא לידי ביטוי דרך כלי הנגינה באווירה כיפית ומשחררת, ובתכנית שלנו גם להופיע מול קהל ולהקליט באולפן.

מסלול טיפוס
(ט' - י"א)

קיר הטיפוס מפגיש את תלמידי ותלמידות התיכון עם עולם האתגר - אתגר ספורטיבי-גופני ואתגר מנטלי-חברתי. בקיר הטיפוס נדרשים התלמידים להתמודד עם מכשולים מורכבים המצריכים מהנער והנערה למצוא כוחות שונים הטמונים בהם - תכנון, דיוק, ריכוז, קשב, סבלנות, אלתור, אומץ ועוד. כוחות מנטליים אלו מלווים בצורך לפתח גם כוחות פיזיים שונים - גמישות, הפרדת תנועה, כוח מתפרץ ועוד. קיר הטיפוס מהווה סביבה אטרקטיבית וייחודית לגילוי כוחות אלו ומהווה במה למימושם. הטיפוס בקבוצה נועד לייצר מיזוג איכותי בין האתגר והבנייה של החוסן האישי לבין פיתוח חוסן חברתי דרך עבודה על כישורים כגון: מנהיגות, התמודדות עם לחץ, סיוע לאחר, תקשורת בין-אישית ועוד.